Pon-Pt: 7.00 - 15.00

O firmie

CHROMOWNIA TECHNICZNA

Bartłomiej Mańkowski

O firmie

Chromownia Techniczna (Galwanizernia) rodziny Mańkowskich świadczy swoje usługi od ponad 50 lat i jest jedną z najstarszych firm w tej branży na rynku. Od początku kładliśmy nacisk na jakość wykonywanych przez siebie usług i przez lata doskonaliliśmy proces nakładania chromu technicznego metodą galwaniczną. Doświadczenie plus współpraca z różnymi instytutami badawczymi (Politechnika Warszawska) zaowocowała, że nakładamy powłokę chromową bardzo wysokiej jakości i odporną na bardzo trudne warunki pracy w różnych środowiskach. Świadczymy swoje usługi licznym zakładom które dbają o jakość swoich wyrobów takich jak Huta Szkła Wołomin, Instytut Przemysłu Gumowego „STOMIL”, zakłady wózków paletowych i masztowych „ZAKREM”, Kopalnia Węgla Brunatnego BEŁCHATÓW, Waryński Hydraulika i wielu innym zakładom zajmujących się produkcją lub regeneracją wszelakich elementów i części hydrauliczno-pneumatycznych itp.

Proces

Chromowanie techniczne odbywa się metodą galwaniczną i jako jedni z nielicznych wszystkie detale bez wyjątku chromujemy na anodach profilowanych co skutkuje jednolitą strukturą powłoki, jednakową twardością na całej powierzchni elementu i równomierną grubością powłoki, co eliminuje efekt stożka na owalnych elementach.

Wymiary

Jesteśmy w stanie pochromować elementy o wymiarach 1200mmX1000mmX500 Tłoczyska do Ø300 x 2000 ale w przygotowaniu mamy wannę na wały do Ø600X4000mm

Zastosowanie

Firma zajmuje się nakładaniem powłoki chromowej na elementach wykonanych ze stali, brązu, miedzi, żeliwa i innych stopów metali.
Chromujemy formy na wszystkie tworzywa sztuczne, gumę, szkło i wiele innych materiałów.
Tłoczyska, siłowniki, walce, rolki poligraficzne.
Elementy motoryzacyjne takie jak wały korbowe, wałki rozrządu, wałki turbiny, gładzie cylindrów, tulejki, zawory, sworznie, tłoczki hamulcowe, piły trakowe, narzędzia skrawające i wszystkie elementy, które wymagają zabezpieczenia przed ścieraniem lub się wyrobiły i potrzebują regeneracji.
Wszystkie elementy mające kontakt z kleistymi substancjami (chrom zapobiega przyklejaniu się substancji).
Jesteśmy w stanie pochromować dowolny element, według życzenia klienta na dowolnym odcinku lub fragmencie.

Zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą chromowania technicznego.